Białe oczyszczenie

Jest to bardzo specyficzny rytuał, ale ze względu na jego romantykę oraz skuteczność postanowiłam go tu zamieścić. Stosować go mogą tylko kobiety wychodzące za mąż.

Pomaga uwolnić się od lęków związanych ze zmianą stanu cywilnego, usuwa urazy wypływające z poprzednich związków, oczyszcza i przygotowuje do uroczystości. Wykonuje się go w tygodniu poprzedzającym uroczystość weselną. Do tej praktyki potrzebne są:

– dwie białe świece,

– jedna czerwona,

– 6 garści białych kwiatów drzew owocowych (jabłoni, wiśni, czereśni).

Kwiaty mogą być suszone. Najpierw dowolną techniką należy oczyścić pokój, w którym będzie odprawiany rytuał. Na jednej białej świecy należy wydrapać swoje imię, na drugiej – narzeczonego. Następnie należy zapalić świece w następującej kolejności: najpierw czerwoną, a potem białą ze swoim imieniem, na końcu drugą białą. Kiedy świece się palą, kładziemy się wygodnie mając pod ręką pojemnik z płatkami i obsypujemy nimi kontur swego ciała. To znaczy – płatki nie mogą leżeć bezpośrednio na ciele, lecz obok niego. Leżymy dopóki świece się nie dopalą w sposób naturalny, a potem zbieramy płatki i powierzamy je ogniowi, czyli palimy. Szczegółowe opisy rytuałów oczyszczających znajdzie Czytelnik w książce „Rytuały ochronne” wydanej przez Studio Astropsychologii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>