Brzoza (zwisła, omszona) – dalszy opis

Oba gatunki brzóz z powodzeniem można stosować w magii naturalnej. Energie ogólne: delikatność, wrażliwość, wyciszenie, gotowość do niesienia pomocy, empatia. Główne przesłanie: dzięki pogodzeniu się ze sobą oraz akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy, nabieramy szacunku do siebie i łatwiej nawiązujemy pozytywne relacje z innymi.

Oddziaływanie psychiczne: delikatność brzozy można wykorzystywać do łagodzenia wszelkich wstrząsów i urazów psychicznych. Drzewo to zawiera w sobie energie, które pomagają wyciszyć się, uwolnić w sposób stonowany negatywne emocje typu złość, strach, gniew, wspierają w wysiłkach zmierzających do opanowania ego i ułatwiają kontakt z wyższą jaźnią. Brzoza pomaga również w zrównoważeniu pierwiastka męskiego i żeńskiego i połączeniu ich w taki sposób, by funkcjonowały kreatywnie. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: umacnia poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków środowiskowych,

– czakra seksualna: pomaga pogodzić się z własną seksualnością,

– czakra splotu słonecznego: łagodzi skutki negatywnych uczuć,

– czakra serca: przynosi dobroduszność w stosunku do siebie i innych,

– czakra gardła: ułatwia ekspresję słowną,

– czakra trzeciego oka: wzmacnia zdolności paranormalne,

– czakra koronna: otwiera kontakt w wyższą jaźnią.

Oddziaływanie na ciała subtelne: wzmacnia ciało fizyczne, uwalnia nagromadzone emocje z ciała astralnego, daje więcej delikatności w myśleniu na poziomie ciała mentalnego, pomaga przekraczać bariery czasu na planie kauzalnym.

Zastosowanie w magii naturalnej: brzozę stosuje się w magii ochronnej, oczyszczającej i wspomagającej. Szczególnie skuteczna jest w magii mocy, początków, miłosnej, płodności oraz pieniądza.

Zastosowanie w medycynie ludowej: w zielarstwie stosuje się głównie liście i pąki brzozy. Wysuszone młode pączki lub liście brzozy stosuje się jako niedrażniący środek moczopędny i napotny stosowany w schorzeniach nerek. Okłady ze świeżych liści brzozy są skuteczne w przypadku napięć mięśniowych w okolicach ramion i karku. Czytelnik zainteresowany rodzajami magii znajdzie ich dokładne omówienie w książkach A. Chrzanowskiej „Tajemnice energii świec” oraz „Rytuały ochronne”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>