Cedr atlantycki

Cedr atlantycki (Cerdus atlántica) to wiecznie zielone drzewo iglaste, którego wysokość dochodzi do 40 m, z szeroką, stożkowatą koroną zakończoną tępym wierzchołkiem. Większe gałęzie są szeroko rozłożone, zaś kora ma ciemnobrunatny odcień i jest spękana w płytki z głębokimi bruzdami. Szpilki o barwie ciemno- lub niebiesko-zielonej mają długość od 1 do 3 cm i występują licznie skupione w pęczkach. Szyszki w czasie dojrzewania osiągają wielkość około 6 cm imają charakterystyczne, szerokie łuski. Drzewo to naturalnie występuje w Afryce, ale od dłuższego czasu jest sadzone w Polsce w parkach i ogrodach. Opis cedru zamieszczam ze względu na silne oddziaływanie energetyczne. Od czasów starożytnych jego drewno stosowano do budowy domów, okrętów i wyrobu mebli.

Energie ogólne: długowieczność, prawość, szlachetność, tolerancja, szacunek dla tradycji. Główne przesłanie: szanując przeszłość odnajdziesz w sobie szlachetność oraz rozwiniesz tolerancję, a dzięki temu staniesz się prawym człowiekiem.

Oddziaływanie psychiczne: energie cedru czynią człowieka bardziej wytrzymałym na trudności życiowe, wzmacniają odporność. To drzewo pomaga przezwyciężyć małostkowość i drobiazgowość, uwrażliwia na rzeczy globalne i prawdziwie znaczące. Pomaga w rozwiązywaniu problemów zaistniałych w obrębie rodziny, uczy tolerancji i zrozumienia, usuwa rasizm, pomaga w przezwyciężeniu dyskryminacji niezależnie od źródła jej pochodzenia. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: ułatwia aklimatyzację w nowym środowisku,

– czakra seksualna: zapewnia sprawność do późnej starości,

– czakra splotu słonecznego: uszlachetnia,

– czakra serca: przynosi umiłowanie prawdy,

– czakra gardła: daje dar pięknej mowy,

– czakra trzeciego oka: pozwala widzieć przeszłość,

– czakra koronna: pozwala tolerancją i zrozumieniem objąć cały Wszechświat.

Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje wszystkie ciała, wzmacnia ciało fizyczne i astralne, rozszerza ciało kauzalne pozwalając widzieć minione wydarzenia, oczyszcza i chroni plan astralny.

Zastosowanie w magii naturalnej: cedr stosuje się w rytuałach oczyszczających i wspomagających, szczególne znaczenie ma w magii sprawiedliwości i żniw, mocy i pieniądza. Zastosowanie w medycynie ludowej: olejek cedru atlantyckiego jest stosowany do leczenia chorób skórnych, szczególnie przy cellulitis, trądziku, łojotoku i łupieżu oraz w podrażnieniach naskórka. Inhalacja tym olejkiem pomaga przy przeziębieniach, kaszlu i katarze. Działa antysep- tycznie i przeciwbólowo, dlatego stosuje się go do nacierania przy reumatyzmie i artretyzmie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>