Cyprys wiecznie zielony

Cyrpys wiecznie zielony (Cupressus semperuirens) to drzewo iglaste dorastające do 30 m wysokości. Jego korona przypomina złożony parasol, jest zwykle wąska i smukła. Gałęzie unoszą się ku górze tworząc stożek i bardzo rzadko bywają rozłożyste. Kora tego drzewa jest gładka, szarobrunatna, dość często bywa delikatnie spękana i pobrużdżona. Szpilki cisu są łuskowate, umieszczone krzyżowo naprze- I ciwlegle, o ciemnozielonej barwie. Szyszki ma ku-

Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego, ale bardzo często występuje też w naszych parkach. Lubi gleby suche, stosunkowo płytkie i kamieniste. Energie ogólne: żywotność, wytrwałość, nieprzemijalność, transformacja, miłość do zwierząt.

Główne przesłanie: jeśli poczujesz się cząstką Natury, kiedy nauczysz się kochać jednako wszystkie jej przejawy, odnajdziesz trwałe poczucie bezpieczeństwa, a cały świat stanie się dla Ciebie domem.

Oddziaływanie psychiczne: cyprys pomaga uzyskać wzajemną miłość ukochanej osoby, przynosi poczucie spełnienia w uczuciach. Z drugiej strony uwalnia od lęku przed chorobą, śmiercią, stratą ukochanych i bliskich osób, zapewnia duchową nieśmiertelność oraz wzmacnia instynkt przetrwania. Drzewo to wyzwala w człowieku poczucie łączności z Naturą, pozwala poczuć się Jej dzieckiem i oddać się pod opiekę prastarych energii przyrody. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: wzmocnienie instynktu przetrwania,

– czakra seksualna: pozwala odbierać akt seksualny na najwyższych poziomach,

– czakra splotu słonecznego: osłabia egoizm i egocentryzm,

– czakra serca: pobudza miłość duchową,

– czakra gardła: wnosi subtelność do rozmów,

– czakra trzeciego oka: pozwala dostrzegać potrzeby innych osób,

– czakra koronna: otwiera na wyższe energie. Oddziaływanie na ciała subtelne: intensywnie harmonizuje i wzmacnia ciała budhialne i atmaniczne, rozszerza wibracje aury ciała eterycznego, pomaga w koncentracji na planie pola mentalnego.

Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go do ochrony oraz w rytuałach wspomagających. Szczególnie skuteczny jest w magii pieniądza, mocy, sprawiedliwości i żniw. Zastosowanie w medycynie ludowej: olejek cyprysowy stosuje się w stanach zapalnych skóry, przy egzemach oraz w aromatoterapii jako środek uspokajający i łagodnie nasenny. Dawniej gałązki cyprysowe trzymano w domach jako naturalne odświeżacze powietrza ze względu na ich anty- septyczne i kojące działanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>