Czeremcha zwyczajna

Czeremcha zwyczajna (Prunus padus) osiąga wysokość od 10 do 17 m. Posiada stożkowatą, dość smukłą koronę, która wraz ze wzrostem drzewa staje się coraz bardziej sklepiona. Pień jest przeważnie prosty i smukły o gładkiej, bardzo ciemnej korze. Gałęzie wznoszą się łukowato, nie są masywne, za to posiadają liczne boczne gałązki. Liście czeremchy mają kształt eliptyczny lub podłużny, u nasady wycięte sercowato, o długości od 5 do 9 cm. Kwiaty są skupione w wiszących gronach o wyjątkowo silnym i intensywnym zapachu. Owoce czeremchy mają kulisty kształt, grubość około 7 mm i czarną barwę o lekkim połysku. Drzewo to rośnie na żyznych, głębokich i dobrze nawodnionych glebach. Występuje w całej Europie i Azji Mniejszej.

Energie ogólne: miłość, piękno, potrzeba realizowania się w świecie zewnętrznym, natchnienie. Główne przesłanie: rozwijając swoje wewnętrzne piękno i urok osobisty możesz skutecznie zaistnieć w świecie zewnętrznym.

Oddziaływanie psychiczne: każdy człowiek jest wrażliwy na piękno i posiada pewne uzdolnienia artystyczne, a przynajmniej dobry gust i smak, czeremcha pomaga do nich dotrzeć i wydobyć je na światło dzienne. Dodaje w tym zakresie wiary w siebie, zaś potrzebującym inspiracji zapewnia stosowne natchnienie. Ułatwia pokonanie barier hamujących kreatywną realizację jednostki w świecie zewnętrznym. Pomaga w pierwszym kontakcie zakochanych. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: pomaga w zaakceptowaniu środowiska, w którym żyje dany człowiek,

– czakra seksualna: odświeża fascynację seksualną,

– czakra splotu słonecznego: przesuwa koncentrację z pozycji „ja” na „my”,

– czakra serca: pobudza wrażliwość na piękno,

– czakra gardła: daje natchnienie,

– czakra trzeciego oka: pobudza jasnowidzenie,

– czakra koronna: pozwala odczuć misję życiową. Oddziaływanie na ciała subtelne: szczególnie silnie od- działywuje na ciało mentalne, wzmacnia je i harmonizuje, rozszerza emanację aury wszystkich ciał.

Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się ją w rytuałach ochronnych i wspomagających, szczególnie skuteczna jest w magii początków, miłości, sprawiedliwości i żniw oraz kończenia. Zastosowanie w medycynie ludowej: w medycynie ludowej czeremchę stosuje się jedynie jako naturalny od- świeżacz powietrza.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>