Dąb (czerwony, bezszypułkowy, szypułkowy) – dalszy opis

W magii naturalnej można korzystać ze wszystkich gatunków dębu. Energie ogólne: moc, odwaga, godność, dostojność, szlachetność, duchowość, mądrość, nieśmiertelność, długowieczność, cierpliwość.

Główne przesłanie: rozwijając siły wewnętrzne, dbając o swoją nieśmiertelną duszę, wypracujesz w sobie szlachetność i inne pozytywne cechy charakteru, a dzięki temu zrealizujesz swoją misję życiową.

Oddziaływanie psychiczne: dąb pomaga wydobyć z człowieka to, co najlepsze. Ułatwia kontakt z pozytywnymi cechami charakteru, skłania w stronę duchowości, pomaga rozwinąć mądrość wewnętrzną. Druidzi wierzyli, że umożliwia spoglądanie w przyszłość i prorokowanie nadchodzących wydarzeń. Na pewno ułatwia dokonanie auto- analizy i retrospektywnej oceny dokonań życiowych. Chroni przed zwątpieniem, zniechęceniem i dodaje sił. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: pomaga „ukorzenić się” w każdych warunkach życiowych,

– czakra seksualna: dodaje i harmonizuje energię i siły witalne, zapewnia długowieczność,

– czakra splotu słonecznego: dodaje odwagi i zdecydowania w działaniu,

– czakra serca: uszlachetnia i otwiera na innych,

– czakra gardła: daje łatwość mówienia o rzeczach ważnych i trudnych,

– czakra trzeciego oka: rozwija poznanie wewnętrzne,

– czakra koronna: ułatwia kontakt z Boskim pierwiastkiem wewnątrz człowieka.

Oddziaływanie na ciała subtelne: to wyjątkowe drzewo harmonizuje wszystkie ciała subtelne, oczyszcza i wzmacnia aurę na każdym poziomie. Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie, oczyszczająco i wspomagająco, stosuje się go w magii mocy, pieniądza, sprawiedliwości i żniw, płodności.

Zastosowanie w medycynie ludowej: jego korę stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł oraz do przemywania wrzodów i ran. W ginekologii stosuje się nasia- dówki z ciepłych odwarów kory dębowej w przypadku przewlekłych infekcji pochwy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>