Dębowe oczyszczenie

Kiedy jesteś zmęczony, czujesz, że brakuje Ci energii i chęci do życia, udaj się do lasu i znajdź tam silne, duże drzewo, bez żadnych narośli i zniekształceń. Obejdź pień dookoła trzykrotnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wypowiadaj przy tym następującą inwokację:

Teraz usiądź pod drzewem i oprzyj się o nie plecami. Poczuj, jak ożywcze energie krążą między wami, jak się wymieniacie – Ty oddajesz drzewu swoją zużytą, starą energię, a ono nasącza Twoje ciało nową, pełną życia i wigoru. Posiedź tak co najmniej 15 minut (możesz dłużej), a potem podziękuj drzewu za jego pomoc. Doskonały rytuał do oczyszczania dowolnego rodzaju pomieszczeń. Wykonujemy go na nowiu Księżyca. Do tej praktyki potrzebne będą następujące akcesoria:

– kilka suchych liści dębu,

– kilka żołędzi,

– odrobina kory,

– kilka małych, suchych patyczków dębowych,

– kociołek do spalenia ziół,

– kilka kawałeczków bursztynu.

Bursztyn i dębowe składniki wkładamy do kociołka i podpalamy. Kiedy dobrze się rozpalą (uwaga: nie zróbmy poża- Szczegółowy zestaw akcesoriów potrzebnych w magii naturalnej znajdzie Czytelnik w książce A. Chrzanowskiej „Rytuały ochronne”. ru!) i zaczną wydzielać dym, bierzemy kociołek w ręce i obchodzimy z nim całe mieszkanie, zaczynając od prawej strony przy drzwiach wejściowych, a kończąc w tym samym miejscu po lewej stronie. Popiół, jaki pozostanie po rytuale, powierzamy wodzie lub ziemi, to znaczy wysypujemy do rzeki, strumienia, a nawet do sedesu bądź też na ziemię, ale w lesie lub na łące.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>