Domowe drzewo i drewniana bariera

Wyjątkowo skuteczny rytuał, który stosujemy do ochrony mieszkania lub biura (również innych pomieszczeń). Wykonuje się go między nowiem a pierwszą kwadrą Księżyca, na przełomie jesieni i zimy (luty-marzec), najlepiej rankiem, dzień tygodnia nie ma tu znaczenia. Do tej praktyki potrzebujemy następujących akcesoriów: duża, nowa doniczka, kilka małych, polnych kamyczków, dobra ziemia ogrodnicza, pół litra niechlorowanej wody, biała nitka, kilka żywych (nie ususzonych) żołędzi lub kasztanów.

Na początku należy odpowiednio przygotować donicę, wymyć ją starannie lub wyparzyć, następnie na dno połóż kamyczki i nasyp ziemi (powinna być lekko wilgotna). Teraz delikatnie zasadź żołędzie lub kasztany (nieparzystą ilość) i podlej je niechlorowaną wodą. Dbaj o to, by ziemia w doniczce nie była ani zbyt sucha, ani zbyt mokra. Po wykiełkowaniu roślinek obwiąż doniczkę białą nitką i starannie troszcz się o nie, gdyż to one będą chronić Twój dom. Trzymaj je przez rok w mieszkaniu, a następnej wiosny zasadź w pobliżu swego domu. Nawet jeśli mieszkasz w bloku, możesz je zasadzić na trawniku przed nim. To bardzo ważne, gdyż inaczej drzewko zmarnieje i cały rytuał będzie na nic.

Ten rytuał mogą stosować osoby mieszkające w wolno stojących domach, choć bywa równie skuteczny, gdy zastosuje się go na działce. Wymaga jednak podstawowych umiejętności stolarskich. Pora jego wykonania jest dowolna. Do tej praktyki potrzebne są wykonane własnoręcznie lub kupione sztachety po trzy sztuki z następujących rodzajów drzewa: dębowe, sosnowe, brzozowe, lipowe, modrzewiowe.

Z tych sztachet wykonujemy jedno przęsło płotu, który otacza naszą posesję. Jeśli mamy ogrodzenie metalowe, to taki płotek ustawiamy jako element ozdobny. Osobom, które nie są szczęśliwymi posiadaczami willi i nie mają też działki radzę wykonanie takiego płotka w miniaturze i postawienie go w mieszkaniu blisko drzwi wejściowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>