ENERGIA WITALNA DRZEW CZ. II

Drugą, nie mniej istotną rzeczą jest to, abyśmy wewnętrznie czuli głęboką potrzebę kontaktu z drzewem i chęć uzyskania od niego pomocy. Nie ma nic gorszego, niż wykorzystywanie drzewa, kiedy nie ma takiej potrzeby. Ono, poproszone, odda Ci część swojej energii, gdyż żadna prośba w Naturze nie zostaje bez echa, ale Ty z tego nie skorzystasz, a nawet może Ci to zaszkodzić – nadmiar energii, tak samo jak jej brak, może być przyczyną kłopotów. Tak więc korzystaj z pomocy drzew wtedy, kiedy jej faktycznie potrzebujesz.

Kolejną sprawą, o której należy pamiętać, to odpowiedni dobór energii drzewa do naszych potrzeb. Z innym gatunkiem pracuje się, kiedy trzeba poprawić stan zdrowia, wzmocnić witalność czy podnieść poziom energii, z innym, kiedy interesują nas sprawy materialne, a jeszcze z innym w przypadku problemów natury uczuciowej. Szczegółowe opisy wibracji poszczególnych drzew znajdziesz Czytelniku w rozdziale 3. Po zakończeniu pracy nie zapomnijmy serdecznie drzewu podziękować za to, że zechciało nam pomóc w potrzebie i użyczyć swojej energii.

I jeszcze jedna, bardzo ważna uwaga: nie pracujemy z drzewami w czasie ich kwitnienia, chyba że potrzebujemy ich kwiatów w celach leczniczych, np. kwiat lipy. Zużywają one wtedy całą posiadaną energię na wydanie potomstwa, jakim dla nich są owoce.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>