Jabłoń dzika

Jabłoń dzika (Malus sylvestris) to niewielkie drzewo osiągające od 5 do 10 m wysokości, z bardzo gęstą koroną o licznych i silnie rozgałęzionych konarach wyrastających z niskiego i często mocno pogiętego pnia. Na gałęziach dość często występują ciernie. Kora tego drzewa jest brunatna lub szarobrunatna, silnie spękana i łuszcząca się. Liście jabłoni są podłużno-eliptyczne, o długości od 4 do 10 cm i szerokości do 5 cm, na brzegach karbowane, z przodu wąsko zaostrzone. Kwiaty są czysto białe lub o lekko czerwonawym odcieniu. Owoce przybierają kształt kulisty, są małe, żółto-zielone z czerwonawym nalotem. Lubi gleby wilgotne i żyzne. Występuje w całej Europie.

W magii naturalnej można korzystać również z odmian uprawianych w sadownictwie. Energie ogólne: płodność, obfitość, wiedza, mądrość, prawda, uczciwość, prawdomówność. Główne przesłanie: zdobywając wiedzę i mądrość zbliżasz się do bezwarunkowej uczciwości, to zaś pozwoli Ci doznać objawienia prawdy ostatecznej.

Oddziaływanie psychiczne: jabłoń pozwala wyzbyć się lęków dotyczących stanu posiadania i rozszerza możliwości twórcze danej osoby. Rozszerza percepcję świata o poznanie pozazmysłowe, często objawione. Pomaga wypracować szczerość i uczciwość w stosunku do siebie i innych ludzi oraz zjawisk. Ułatwia przyswajanie wiedzy i zdobywanie mądrości życiowej. Sprzyja płodności w każdym znaczeniu tego słowa. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: usuwa lęki materialne,

– czakra seksualna: wzmacnia kreatywność w każdym znaczeniu tego słowa,

– czakra splotu słonecznego: zapewnia niezależność materialną,

– czakra serca: wyzwala wewnętrzne piękno,

– czakra gardła: nasila potencjał twórczy,

– czakra trzeciego oka: pozwala widzieć niewidzialne,

– czakra koronna: usuwa irracjonalne lęki.

Oddziaływanie na ciała subtelne: wzmacnia ciało fizyczne, rozwija aurę ciał eterycznego i mentalnego, pomaga zrozumieć zagadnienia związane z ciałem budhialnym. Zastosowanie w magii naturalnej: działa oczyszczająco i wspomagająco, stosuje się ją w magii miłosnej, początków, płodności, mocy i pieniądza. Zastosowanie w medycynie ludowej: owoc jabłoni działa wzmacniająco i pobudza apetyt i trawienie oraz działa regulująco na przewód pokarmowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>