Kasztanowiec (zwyczajny, czerwonokwiatowy) – dalszy opis

Do celów magii naturalnej możemy stosować dowolny gatunek kasztanowca. Energie ogólne: wiedza, mądrość, doświadczenie, miłość, naturalność, ciekawość świata. Główne przesłanie: poprzez poznanie i zdobywanie wiedzy osiągasz mądrość i gromadzisz doświadczenia, które zaspokoją Twoją ciekawość świata i pozwolą osiągnąć głębię miłości.

Oddziaływanie psychiczne: energie kasztanowca pomagają pokonać kompleksy związane z inteligencją i możliwościami poznawczymi, usuwają blokady, które pojawiły się na tym tle i rozwiewają wątpliwości dotyczące zdolności do przyswajania wiedzy. Pozwalają pełniej korzystać z zebranych doświadczeń oraz pobudzają naturalną ciekawość świata. Korzystnie oddziaływuje na sferę uczuciową, pozwalając uwierzyć, iż każda istota godna jest miłości. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: pobudza ciekawość świata,

– czakra seksualna: przynosi przywiązanie,

– czakra splotu słonecznego: daje entuzjazm,

– czakra serca: pogłębia miłość,

– czakra gardła: pozwala przekazywać posiadaną wiedzę,

– czakra trzeciego oka: pobudza procesy intelektualne,

– czakra koronna: otwiera na Boską mądrość.

Oddziaływanie na ciała subtelne: wzmacnia ciało mentalne i jego aurę oraz harmonizuje jego współoddziaływanie z innymi ciałami. Zastosowanie w magii naturalnej: działa oczyszczająco, ochronnie i wspomagająco, stosuje się go w magii początków, płodności, mocy oraz sprawiedliwości i żniw. Zastosowanie w medycynie ludowej: używa się go przy zapaleniach stawów oraz jako środek łagodzący objawy związane z występowaniem hemoroidów i żylaków. Kora kasztanowca ma działanie wykrztuśne, dlatego odpowiednio przetworzona stosuje się w bronchitach i u nałogowych palaczy. Zewnętrznie bywa stosowana do opatrunków w przypadku wrzodów, starych ran, pęknięć skóry.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>