Klon (zwyczajny, polny) – dalszy opis

W magii naturalnej wykorzystuje się wszystkie gatunki klonu. Energie ogólne: hojność, serdeczność, rozsądek, obiektywizm, otwartość, szerokie horyzonty. Główne przesłanie: świat jest tak bogaty, że niczego Ci nie zabraknie, jeśli tylko rozsądnie i rozważnie będziesz z tych bogactw korzystać.

Oddziaływanie psychiczne: usuwa strach przed biedą, przynosi poczucie bezpieczeństwa materialnego oraz pozwala realnie i bez lęku ocenić sytuację, jak też ułatwia rozwiązywanie problemów finansowych. Pozwala nawiązywać otwarte i szczere relacje z ludźmi i wznosi człowieka ponad wszelkie podziały narodowościowe i rasowe. Dodaje odwagi osobom pragnącym spojrzeć na siebie obiektywnie, ujawnia kłamstwa i samooszukiwanie się. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: wzmacnia poczucie bezpieczeństwa materialnego,

– czakra seksualna: dodaje rozwagi i rozsądku,

– czakra splotu słonecznego: rozszerza horyzonty,

– czakra serca: wprowadza szczerość w kontakty z innymi,

– czakra gardła: ułatwia artykułowanie potrzeb,

– czakra trzeciego oka: pozwala dostrzegać szersze perspektywy,

– czakra koronna: pomaga w pełni powierzyć się opiece Siły Wyższej.

Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje wibracje ciała fizycznego z wszystkimi pozostałymi. Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się go w magii miłosnej, początków i płodności. Zastosowanie w medycynie ludowej: korę klonu stosowano do mycia nóg, jako środek przeciwko ich nadmiernemu poceniu się.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>