Leczniczy ogień i wspierające drzewo

Wykonanie tego rytuału hamuje proces chorobowy, wspomaga leczenie, przywraca zdrowie. Praktykujemy go między pełnią a nowiem (na Księżycu ubywającym), między godziną 19 a 21. Niezbędne jest tu odpowiednie miejsce, gdzie można bezpiecznie palić ognisko. Do tego rytuału potrzebne są: kartka białego papieru, fioletowy mazak lub kredka, kilka szczap brzozowych, kilka szczap dębowych, kilka szczap sosnowych, garść ziela piołunu, wiadro wody.

Najpierw na kartce papieru fioletowym mazakiem lub kredką rysujemy siebie i wyraźnie zaznaczamy chory organ, można go narysować na sylwetce, chore miejsce zaznaczyć innym kolorem itp. Następnie rozpalamy ognisko układając szczapy naprzemiennie. Kiedy ogień dobrze się rozpali, wrzucamy do niego kartkę z rysunkiem i pilnujemy, by spaliła się całkowicie. Na koniec wrzucamy garść piołunu. Pozwalamy, by ognisko dopaliło się w sposób naturalny do końca, a palenisko zalewamy wodą.

Uwaga: ten rytuał nie zastępuje wizyty u lekarza. Najlepiej stosować go równolegle z terapią medyczną. Jeśli mamy jakąś potrzebę lub marzenie, które trudno jest nam zrealizować, możemy zwrócić się o pomoc do wybranego przez siebie drzewa. Nie wolno tylko zapominać o tym, by drzewo było zdrowe, silne i dorodne. Czas i pora wykonania tego rytuału jest dowolna. Przed przystąpieniem do wykonania tej praktyki należy zgromadzić następujące akcesoria: duży liść, sznurek lub nitka z naturalnego tworzywa, zwęglony na jednym końcu patyk, pieniążek na ofiarę dla drzewa.

Usiądź pod wybranym drzewem i patyczkiem narysuj symbol swojej potrzeby czy marzenia lub napisz o tym. Następnie wstań i obejdź drzewo dziewięć razy dookoła zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, wypowiadając następujące słowa mocy:

Drzewo starsze ode mnie i mądrzejsze, po wielokroć silniejsze. Użycz mi swej siły, by marzenia się spełniły. Niech tak się stanie. Kiedy skończysz, przywiąż liść z wypisaną prośbą do pnia drzewa sznurkiem lub nitką. Jeśli pień jest za gruby, by to zrobić, możesz wybrać odpowiedni konar i do niego przywiąż liść. Po przymocowaniu go, weź monetę i zakop ją pod drzewem, między jego korzeniami, jako Twoją zapłatę za jego pomoc.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>