Limba

Limba (Pinus cembra) to drzewo iglaste osiągające wysokość ponad 20 m, czasami sięgające nawet 35. Koronę ma kolumnową, z tępym wierzchołkiem, u starszych osobników nieco nieregularną. Jej gałęzie są stosunkowo krótkie, lecz bardzo zwarte, przeważnie odstające poziomo. Kora u młodych osobników jest gładka i zielonkawoszara, z biegiem czasu robi się szorstka i łuszcząca i przebarwia się na brązowo. Szpilki limby mają długość od 5 do 8 mm i są zebrane w pęczkach po pięć sztuk. Szyszki są początkowo zielono-fioletowe, a w porze dojrzewania – ciemnobrązowe i mają długość od 5 do 8 cm. Drzewo to preferuje kwaśne, próchnicze, kamieniste gleby. Jest rozpowszechniona na obszarach powyżej 1700 m.

Energie ogólne: wytrzymałość, szybka aklimatyzacja, idealizm, poczucie wartości własnej. Główne przesłanie: jeśli będziesz umiał zaakceptować siebie oraz dostrzeżesz swoje pozytywne cechy, to wzmocnisz poczucie wartości własnej i zaaklimatyzujesz się w każdych warunkach.

Oddziaływanie psychiczne: energie limby pomagają pozbyć się kompleksów związanych z niską samooceną i brakiem samoakceptacji, umacniają poczucie wartości własnej bez popadania w egoizm czy egocentryzm. Ułatwiają usunięcie lęków, które towarzyszą człowiekowi w nowych sytuacjach. Wzmacniają odporność i wytrzymałość na stres, pozwalają zachować ideały i dążyć do nich w każdych warunkach.

– czakra podstawy: ułatwia przystosowanie się do nowych warunków,

– czakra seksualna: pomaga pobrać energię ze środowiska,

– czakra splotu słonecznego: chroni przed egoizmem i egocentryzmem,

– czakra serca: pozwala poczuć jedność z całym światem,

– czakra gardła: pobudza asertywność,

– czakra trzeciego oka: wzmacnia odbiór niewidzialnych energii,

– czakra koronna: pomaga dążyć do wzniosłych ideałów. Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje przepływ energii pomiędzy poszczególnymi ciałami subtelnymi.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się ją w magii mocy, początków i kończenia. Zastosowanie w medycynie ludowej: odwar z igieł limby stosowano do mycia podłóg jako środek odkażający i odświeżający.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>