Ochronne drzewo

Znajdujemy zdrowe i dorodne drzewo z dowolnego gatunku wymienionego powyżej. Najlepiej takie, które nam się podoba lub z którym czujemy wewnętrzną więź. Po dokonaniu oczyszczenia (dowolną metodą) udajemy się do miejsca, gdzie rośnie nasze drzewo. Stajemy naprzeciwko niego, pozdrawiamy je i zwracamy się z prośbą o ochronę. Tekst tej prośby powinien płynąć z serca. Możesz Czytelniku zmodyfikować do swoich potrzeb słowa, których używam ja:

Pozdrawiam Cię dębie, potężny władco lasu. Przyszłam do ciebie z prośbą o ochronę. Roztocz nade mną opiekę, weź mnie pod swe konary, spraw, by twoja energia chroniła mnie i w dzień, i w nocy.

Następnie siadamy pod drzewem dotykając go dowolną częścią ciała i pozostajemy pod nim przez co najmniej 20 minut, wizualizując jednocześnie jego energie. Czasami drzewo przekazuje wtedy jakieś ważne przesłanie, ostrzeżenie lub po prostu udziela wskazówek. Warto je zapamiętać, a najlepiej po powrocie do domu zapisać. Na koniec przytulamy się do drzewa i dziękujemy mu za ochronę. Taki seans wystarcza na dość długo, dlatego zaleca się wykonywanie tego rytuału nie częściej niż raz w miesiącu. Uruchomione w trakcie niego siły będą działać na odległość. W sytuacji zagrożenia wystarczy wyobrazić sobie swoje drzewo ochronne i w myślach powtórzyć słowa prośby o ochronę.

Ten prastary rytuał zapewni ochronę, dobre zdrowie, długowieczność tak Tobie, jak i Twoim bliskim. Wykonuje się go w plenerze, przy pełni Księżyca, o jego wschodzie. Dzień tygodnia nie ma tu znaczenia, natomiast wskazane jest tę praktykę odprawiać latem lub wczesną jesienią. Potrzebny do niej będzie tylko długi sznur z włókien naturalnych (można samemu zrobić z wełny).

Udajemy się do lasu i znajdujemy trzy zdrowe dęby rosnące blisko siebie. Obwiązujemy je przygotowanym wcześniej sznurem. Jego końce przewiązujemy siebie. Na głos lub w myślach powtarzamy następujące słowa: Niech siła wasza stanie się i moją, niech będzie dla mnie mocy ostoją, niech chroni mnie i dzieci moje, tak jak wy chronicie swoje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>