Olsza (czarna, szara) – dalszy opis

W magii naturalnej możemy stosować dowolny gatunek olszy. Energie ogólne: wsparcie pomocnych duchów, osłona przed złem, wytrwałość, opiekuńczość. Główne przesłanie: jeśli powierzysz się z ufnością ochronie Siły Wyższej, ustrzeże ona Cię przed złem i wszelkiego rodzaju negatywnymi pokusami.

Oddziaływanie psychiczne: energie olszy od prawieków chroniły ludzi przed oddziaływaniem zła, czarnej magii i innych tego rodzaju wpływów. Pomagały chronić się przed popełnieniem błędu, strzegąc przed pokusami i pozwalając zachować rozwagę w działaniach i w uczuciach. Korzystnie wpływają na przywrócenie równowagi emocjonalnej zaburzonej oddziaływaniem irracjonalnych lęków, pomagają zwalczyć skłonność do martwienia się „na zapas”. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: oczyszcza poziom materialny z negatywnych energii,

– czakra seksualna: oczyszcza relacje z partnerem,

– czakra splotu słonecznego: ochrania przed wampirami energetycznymi,

– czakra serca: pomaga panować nad pokusami,

– czakra gardła: pomaga kontrolować wypowiedzi,

– czakra trzeciego oka: pozwala widzieć ciała subtelne,

– czakra koronna: pomaga powierzyć się Sile Wyższej. Oddziaływanie na ciała subtelne: silnie działa na ciało astralne, harmonizuje je i poprawia jego wibracje.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie, oczyszczająco i wspomagająco, stosuje się ją w magii początków, płodności, sprawiedliwości i żniw oraz kończenia. Zastosowanie w medycynie ludowej: gałęzie i konary olszy stosowano jako środek ochronny przeciwko negatywnej energii (wampirom, złemu oku itp.).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>