Orzech włoski

Orzech włoski (Juglans regia) to drzewo liściaste dochodzące do 25 m wysokości, o szerokiej, kuliście sklepionej koronie. Pień już na niewielkiej wysokości nad ziemią dzieli się na liczne grube konary. Kora u młodych drzew jest szara i gładka, później robi się spękana i brunatnieje. Liście mają od 20 do 30 cm długości i dzielą się na trzy, cztery pary małych, do 15 cm, listków. Są one matowe, sztywne i skórzaste. Owoce orzecha włoskiego są jadalne, mają wielkość do 5 cm, a kształt podlużno-kulisty. Drzewo to preferuje gleby głębokie, bogate w wapń, próchnicze, z równomiernym wciągu roku zaopatrzeniem w wodę. Obecnie występuje na terenie całej Europy.

Energie ogólne: odpowiedzialność, wewnętrzna wolność, zdecydowanie, pracowitość, realizm. Główne przesłanie: przyjmij odpowiedzialność za siebie i to, co kochasz robić, a uzyskasz wolność wewnętrzną i radość z wykonywanej pracy.

Oddziaływanie psychiczne: energie orzecha włoskiego zachęcają do rozwijania poczucia odpowiedzialności, pozwalają patrzeć na pracę z szerszej perspektywy, a co za tym idzie dostrzec jej prawdziwą wagę i wartość, pozwalają na głębsze zaangażowanie się w to, co robimy. Ułatwiają realną i trzeźwą ocenę sytuacji i pomagają przy podejmowaniu decyzji oraz podczas dokonywania wyboru. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: zakotwicza w realności,

– czakra seksualna: pomaga w dokonaniu wyboru,

– czakra splotu słonecznego: ułatwia panowanie nad uczuciami,

– czakra serca: dodaje odpowiedzialności w miłości,

– czakra gardła: wspomaga wyrażanie własnych opinii,

– czakra trzeciego oka: ułatwia nam odróżnianie realiów od złudzeń,

– czakra koronna: wnosi wiarę w myślenie racjonalne. Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje wszystkie ciała subtelne, szczególnie korzystnie wpływając na ciało eteryczne i mentalne.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się go w magii mocy, sprawiedliwości i żniw oraz kończenia. Zastosowanie w medycynie ludowej: orzechów włoskich używa się jako środka regulującego pracę jelit, zaś wyciągi z jego owocni stosuje się do gojenia ropni i wrzodów oraz przy egzemie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>