Robinia akacjowa

Robinia akacjowa (Robinia pseudacacia) nazywana potocznie w Polsce akacją, to drzewo liściaste dochodzące wysokością do 25 m z luźną, przejrzystą, owalną koroną, która jest najszersza niewiele poniżej wierzchołka. Pień jest dość krótki i niezbyt widoczny wewnątrz korony, już nisko dzieli się na liczne grube konary. Gałęzie, często pogięte i skręcone, wznoszą się stromo ku górze. Kora u młodych osobników jest gładka i brązowa, z wiekiem staje się spękana i pokryta głębokimi bruzdami. Liście mają do 20 cm długości i dzielą się na drobne listeczki, których ilość waha się od 11 do 15. Są one owalne, matowe o barwie od żywo- do ciemnozielonej. Kwiaty o żółto-białej barwie zwisają w gęstych gronach i wydzielają intensywny, przyjemny zapach. Owocem są strąki o długości do 10 cm, o ciemnobrązowej barwie, zebrane w pęczkach. Gatunek ten pochodzi z Ameryki Północnej, obecnie jest rozpowszechniony w całej Europie.

Energie ogólne: mobilność, błyskotliwość, lotność, refleks, komunikatywność, towarzyskość. Główne przesłanie: wykorzystując pozytywne cechy swego intelektu osiągniesz sukces i satysfakcję oraz nawiążesz korzystne dla siebie relacje z innymi ludźmi.

Oddziaływanie psychiczne: energie robinii pozwalają oddalić lęki związane z nawiązywaniem nowych kontaktów i znajomości i usprawniają wszelką konwersację. Usuwają obawy dotyczące wiedzy i sprawności intelektualnej, wspomagają życie towarzyskie, wzmacniają refleks i szybkość myślenia. Pomagają przezwyciężyć obawy związane z podróżami, ułatwiają pozbycie się fobii komunikacyjnych. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: wzmacnia refleks,

– czakra seksualna: ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów,

– czakra splotu słonecznego: wzmacnia mobilność,

– czakra serca: ułatwia komunikację,

– czakra gardła: pomaga pięknie, mądrze i precyzyjnie wysławiać się,

– czakra trzeciego oka: pomaga odczytywać myśli innych,

– czakra koronna: pomaga słyszeć głos wewnętrzny. Oddziaływanie na ciała subtelne: wzmacnia ciało mentalne i harmonizuje przepływ energii pomiędzy nim a ciałem budhialnym i atmanicznym.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się ją w magii początków, miłosnej, rozstania i płodności. Zastosowanie w medycynie ludowej: napar z liści i kwiatów stosuje się jako środek zapobiegawczy przeciwko chorobie lokomocyjnej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>