Śliwa domowa

Śliwa domowa {Prunus domestica) to dochodzące do 15 m wysokości drzewo liściaste o nieregularnej, sklepionej, często luźnej koronie wznoszącej się na prostym, smukłym pniu. Większe gałęzie są również proste i daleko odstają od pnia. Kora początkowo jest gładka, później ciemnieje i pojawiają się na niej bruzdy. U starszych osobników zabarwia się na brązowo-szaro. Liście przybierają kształt jajowaty lub eliptyczny, są dość cienkie, na brzegach delikatnie karbowane, o długości od 3 do 8 cm. Kwiaty są zazwyczaj zebrane po 2- 3 na krótkich szypułkach, mają barwę białą i rozwijają się równocześnie z liśćmi. Owoce mają kształt kulisto-podłuż- ny. W stanie dojrzałym przybierają różną barwę, w zależności od odmiany. Nie ma specjalnych wymagań jeśli chodzi o glebę. Występuje na terenie całej Europy.

Energie ogólne: bliskość, wybaczenie, akceptacja, odwaga bycia sobą, żarliwość, umiar. Główne przesłanie: jeśli będziesz miał odwagę być sobą w każdej sytuacji oraz wybaczysz sobie i innym błędy, uzyskasz powszechną akceptację.

Oddziaływanie psychiczne: energie śliwy uczą bycia sobą, pozbawiają lęku związanego z krytyką oraz oceną. Kto z nas nie boi się odrzucenia i jest wolny od obaw przed ośmieszeniem, drwiną, złośliwością? Od niepokojów z tym związanych uwalnia nas właśnie śliwa. Pomaga również wybaczyć błędy, które popełniliśmy lub które kiedyś ktoś popełnił wobec nas. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: pomaga wybaczać,

– czakra seksualna: ułatwia bycie sobą,

– czakra splotu słonecznego: usuwa egocentryzm,

– czakra serca: przyciąga miłość uniwersalną,

– czakra gardła: pozwala jasno wypowiadać swoje zdanie,

– czakra trzeciego oka: pomaga widzieć innych takimi, jakimi są naprawdę,

– czakra koronna: wzmacnia żarliwą wiarę. Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje ciała eteryczne, astralne i mentalne.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa oczyszczająco i ochronnie, stosuje się ją w magii sprawiedliwości i żniw, mocy oraz kończenia. Zastosowanie w medycynie ludowej: owoce śliwy stosuje się jako środek przeczyszczający, zaś kwiaty mają działanie moczopędne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>