Sosna (czarna, pospolita) – dalszy opis

W magii naturalnej można stosować dowolny gatunek sosny. Energie ogólne: wytrwałość, godność, duma, witalność, siła życiowa, światło wewnętrzne. Główne przesłanie: jeśli dojrzysz swoje światło wewnętrzne, to odkryjesz własną witalność i połączysz się z największą siłą życiową.

Oddziaływanie psychiczne: energie sosny pomagają w określeniu naszych granic terytorialnych i psychicznych, usuwają ograniczenia, które niepotrzebnie narzucamy sobie sami. Pozwalają dostrzec światło nawet w najtrudniejszej sytuacji. Przypominają, że w każdym z nas jest Boża iskra oraz że każdego z nas spotkał największy z możliwych cudów na Ziemi – życie. Ułatwiają odzyskanie wital- ności i utrzymanie potrzebnej do aktywnego życia energii. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: wzmacnia energię życiową,

– czakra seksualna: pomaga utrzymać witalność,

– czakra splotu słonecznego: usprawnia przetwarzanie emocji w pozytywne energie,

– czakra serca: nasila radość życia,

– czakra gardła: pomaga w manifestowaniu radości życia,

– czakra trzeciego oka: pomaga widzieć dobro w każdym człowieku,

– czakra koronna: pomaga w całościowym pełnym postrzeganiu siebie.

Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje wibracje ciała fizycznego z ciałami wyższymi – kauzalnym, budhial- nym i atmanicznym. Zastosowanie w magii naturalnej: działa oczyszczająco, ochronnie i wspomagająco, stosuje się ją w magii pieniądza, mocy, sprawiedliwości i żniw, mocy oraz kończenia.

Zastosowanie w medycynie ludowej: igliwie sosny w nalewkach i wyciągach stosuje się w chorobach dróg odde chowych, nalewkę ze świeżych pączków lub młodych pę dów stosuje się w zaburzeniach metabolizmu, olejek so snowy przynosi ulgę przy bólach reumatycznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>