Topola (biała, osika, szara) – dalszy opis

W magii naturalnej można stosować dowolny gatunek topoli. Energie ogólne: oczyszczenie, usuwanie zła, wyrozumiałość, stałość, ufność, medialność. Główne przesłanie: jeśli zaufasz swoim duchom opiekuńczym, usuną one wszelkie zło z Twego życia i rozbudzą Twoją medialność.

Oddziaływanie psychiczne: energie topoli doskonale chronią przed urokiem, złym okiem czy jak to teraz się nazywa manipulacją psychoenergetyczną. Przynoszą one stałość uczuć, ufność oraz wyrozumiałość w stosunku do siebie i innych. W znacznym stopniu wzmacniają medialność i umiejętność pracy z energiami Natury. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: pomaga powierzyć się opiekunom duchowym,

– czakra seksualna: przynosi stałość uczuć,

– czakra splotu słonecznego: wzmacnia wyrozumiałość,

– czakra serca: otwiera na potrzeby innych,

– czakra gardła: daje inspirację przy prognozowaniu przyszłości,

– czakra trzeciego oka: pomaga dostrzegać świat subtelny,

– czakra koronna: pomaga zrozumieć wolę Najwyższego. Oddziaływanie na ciała subtelne: rozszerzają wibracje aury ciała kauzalnego i harmonizują je z innymi ciałami.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się ją w magii początków, miłosnej oraz sprawiedliwości i żniw. Zastosowanie w medycynie ludowej: napar sporządzony z kory topoli stosuje się przy kaszlu i bólach gardła, natomiast pączki i młode listki działają moczopędnie i mogą być używane zapobiegawczo przeciwko kamicy żółciowej i nerkowej oraz w postaci kąpieli lub kompresów przy neuralgii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>