Wiśnia pospolita

Wiśnia pospolita {Prunus cerasus) to niewielkie drzewo osiągające wysokość do 8 m, z bardzo szeroką, luźną, nieregularną koroną na niskim pniu, który tuż nad ziemią dzieli się na liczne gałęzie o prawie jednakowej wielkości. Kora barwi się na brązowo-czerwono i jest nieco błyszcząca. Liście mają długość od 3 do 8 cm, a szerokość do 5 cm i mają kształt jajowaty lub eliptyczny, na brzegach występuje delikatne ząbkowanie. Na wierzchu są błyszczące i gładkie, ciemnozielone i sprawiają wrażenie skórzastych. Kwiaty o białej barwie pojawiają się równocześnie z liśćmi i są zebrane po kilka w podbaldachach. Owoc jest okrągły, gładki i barwi się na czerwono. W Europie występuje jako gatunek sadowniczy i ma wiele odmian.

Energie ogólne: miłość, sympatia, radość, wesołość, zasady moralne, szczerość. Główne przesłanie: umiejąc korzystać z radości życia w sposób moralny, osiągniesz sympatię innych i szczerą miłość.

Oddziaływanie psychiczne: energie wiśni są doskonałym antidotum na wszelkiego rodzaju smutki oraz troski przynosząc radość i wesołość. Pomagają one zachować wyznawane zasady moralne niezależnie od sytuacji i wpływu innych ludzi. Pozwalają odróżnić szczerą miłość i sympatię od gry i fałszu. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: umacnia wyznawane zasady,

– czakra seksualna: wprowadza duchowość w związki partnerskie,

– czakra splotu słonecznego: pomaga zachować niezależność poglądów,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>